Script generare top remize loto

Salutare,

Am nevoie de un script care sa-mi genereze top 100 numere 2/2, 3/3, 4/4, 5/5, 6/6 care se afla in pauza actuala cea mai mare.

Exemple:

Combinatia de numere (10,30) nu a mai iesit de 350 ture.
Combinatia de numere (23,40) nu a mai iesit de 340 ture.
Combinatia de numere (13,30) nu a mai iesit de 338 ture.
etc.
etc.

Aici trebuie sa fie TOP 100 ordonate DESCENDENT dupa pauza actuala a numerelor.
Aceasta pauza se mai numeste si remiza actuala.

Scriptul ar trebui sa aiba urmatoarele variabile:

$nume_loterie=“loterie_demo”; //aici va fi numele tabelei din baza de date
$minim_numere=“20”; //cate numere se extrag la fiecare loterie
$maxim_numere=“80”; //care este numarul maxim la o extragere
$top=“100”; //sa afiseze topul dorit, de exemplu daca scriu 50, sa se afiseze doar top 50
$combinatie_numere=“2/2”; //aici se scrie sistemul, poate sa fie de la 2/2, 3/3, 4/4, 5/5 sau 6/6.
$limit_db=“10000”; //aici va fi ultimele X extrageri din baza date.

De preferat ar fi ca scriptul sa fie in PHP, dar accept orice limbaj de programare, ideea este sa fie cat mai rapid si sa-l pot pune pe un server si sa-mi genereze top-urile.

Am deja un script PHP care face asta, insa la o loterie de genul 20/80, sistem 4/4, 10000 extrageri, dureaza 26 de minute.
Ceea ce este foarte mult, deoarece extragerile la aceasta loterie se fac din 5 in 5 minute.

Pentru mai multe detalii sau db-ul cu extrageri PM.

Multumesc.

pai de ce nu incarci si scriptul tau sa vedem cum poate fi optimizat ?

Salut.

Pentru ca nu inteleg foarte bine ceea ce se intampla in acel script, iar daca ar fi sugestii de imbunatatire nu cred ca as putea sa le aplic.

Si totodata nu as dori sa fac public scriptul, doarece am dat bani pe el.

Momentan sunt in discutii cu cineva, poate reuseste sa ma ajute.

Curios, ce loterie este asta cu extrageri din 5 in 5 minute ?

Sunt mai multe: grecia kino, italia kino, cehia keno, etc.

Exista un site unde gasesti genul asta de calcule, cu remize, aparitii, motor de cautare pentru mai multe loterii gen Grecia Keno, Italia etc. lotostats.ro se numeste. Au facut recent si o aplicatie care trebuie platita, dar site-ul propriu-zis este gratuit.

Il folosesti la: Gambler’s fallacy - Wikipedia cumva?

3 Likes

Merci :))

Site-ul lotostats.ro + aplicatia sunt facute de mine.

1 Like

:)))) super, uite ce am descoperit ca raspund pe site-uri cu teme de astea la care nu ma pricep. Mi se parea ciudat ca nu stia nimeni de site, desi se vorbea de loto … si desi, am vazut eu mai tarziu ca e un site de programare, cred. Oricum, eu cautam cehia keno rapid, 12 din 66, cu extrageri la fiecare minut, am dat de forumul asta si am zis sa fac un bine sa spun omului de lotostats, cand colo … :)))). Asa ca daca tot am dat de tatal lotostats, poti sa spui daca o sa puneti si loto asta nou, Cehia Keno Rapid? Am vazut ca mai e o nouate Spania Keno, 20 din 70.