Site cu informatii despre vanzari eMag

Salut,

Am facut zilele trecute un site care colecteaza informatii despre vanzarile celor de la eMag.

Datele nu includ vanzarile de servicii(garantii si altele).

Link: https://cubrox.com/emag/

Astept parerea voastra si eventual niste sugestii.

3 Likes

Ar fi interesant daca ai putea pune si thumbnail-uri cu cele mai cumparate produse… sau cel mai cumparat produs pe zi…

1 Like

Gata, am adaugat si imagini(intr-un mod nu prea inventiv).

Conditii pe zile atunci cand vor fi mai multe date, poate intr-o saptamana.

1 Like

inteleg ca monitorizezi widget-ul de live. esti sigur ca sunt afisate toate?
mi se par cam putine vanzari de 130.000e/zi … asta da un grosso modo de 50mil/an iar ei se lauda cu peste 500mil

1 Like

Din pacate nu sunt toate, dar sunt aproape toate. Tot din pacate, daca se cumpara de exemplu 5x iPhone intr-o comanda, pe widget apare unul singur. Ce incerc eu sa fac e sa aflu cifre cat mai apropiate de realitate, insa e nevoie de mai multa munca.

Momentan, tot ce se poate afla concret din acest proiect, ar fi trend-urile.

1 Like

Nu mai merge?

Ti-a iesit un tool de monitorizare foarte bun. Nu sunt curios sa aud de ce l-ai oprit. :slight_smile:

Dar eu sunt…

Probabil ca nu le-a convenit celor de la Emag. Asa se intampla de obicei cand iti bazezi un business pe business-ul altora. A se vedea cazul Twitter.

1 Like

@Alexandru_Harabagiu @Sapioit @voxspace Nu are treaba cu eMag-ul faptul ca l-am oprit. Am nevoie de site momentan iar script-ul ii scadea foarte mult performanta. Trebuie sa trec la alt provider.

2 Likes