Station - product of the year pe Producthunt

Tocmai ce mi-am instalat Station.

Deocamdată pare ceva cool.

Încerc să-mi dau seama dacă într-adevăr poate fi și utilă aplicația asta.

O mai folosește cineva de pe aici?

1 Like

Windows 10, de exemplu, da posibilitatea aplicatiilor sa se integreze in diverse moduri.
Ce vad la Station e ofera ceva ce Windows 10 are: Sidebar.
In Windows 10, unele aplicatii din Store afiseaza in Sidebar. De exemplu am o aplicatie reminder care imi arata notificari in Sidebar.

Adica Action Center ? :smiley:

Dupa ce te joic putin cu aplicatia, ai putea sa incerci sa scrii aici un mic review :smiley:
Cum am facut eu aici

Eu folosesc Rambox e si open source. Se poate instalata Windows/Linux/MacOS. Puteti sa faceti o comparatie?

Station - Sorry, we don’t have any Linux/Ubuntu version yet, but stay tuned! :slight_smile:

La prima vedere pare doar un browser cu un design mai elegant si ceva feature-uri extra, adica pare ca suporta doar aplicatii webview/site-uri si se foloseste de push notifications API pentru updates pane. Gresesc cumva?

Mă uitam la clipul de prezentare, apoi la desktopul Ubuntu, apoi la clipul de prezentare, apoi la desktopul Ubuntu… am deja un sidebar lateral unde am toate aplicațiile folosite, și notificări pe fiecare și costumizabil…

Nu sunt convins că îmi poate aduce un plus valoare.

1 Like

Mda… nu pare prea utilă.

Aplicațiile pe care le pot seta să se deschidă în Station, le pot deschide într-o fereastră separată de Chrome ca și până acum. Și aceleași aplicații deschise în Chrome consumă mai puțin RAM decât în Station.

Da, exact.

Am incercat eu aplicatia azi dimineata.
Am observat ca nu poti sa adugi aplicatii custom. De exemplu sa imi adaug instanta mea de wordpress

Este bazata pe Electon aplicatia.