Tastatura macbook

Am deja double monitor. 2 x 24 inch puse pe un picior care se prinde de birou. Monitoarele au rama subtire.
Sunt luate cam de multicel. Acum e fain un monitor curbat cat 2 monitoare :slight_smile:

1 Like

eu prefer un singur monitor pe usbc cu super rezolutie, in acest caz philipsul de 25

Ori super rezolutie (4k) ori 25”, ambele nu se pupa. Am 27” cu 2k si nu cred ca e un raport mai bun dimensiune/rezolutie (sau invers)

1 Like

Cam asa e. Eu am un monitor 43’’ 4K si e greu sa vad pixelii.

Sustin treaba cu supportul pentru monitor (si laptop). Am de vreo 2 ani un setup similar la birou iar din vara asta si acasa.

On topic, eu am Code Keyboard de la WASD (am comandat 2 acum multi ani de Massdrop, actualul Drop), cu Cherry Brown (cele Clear nu prea sunt pe stoc). Ce imi place la WASD e ca nu ai nevoie de driver pentru setari. Am inverstat niste taste intre ele, am schimbat niste switch-uri pe spatele tastaturii si gata.

1 Like

Eu am folosit cu succes pe mac Magicforce 68 si recent mi-am luat Ducky One 2 SF.

Tastaturile sunt originar pentru Windows, dar din macOS se pot seta modifier keys ca sa fie exact ce trebuie, nu e nevoie de soft aditional.

Am intrebat pe support la ei si aparent se poate comanda Keychron pe AliExpress, au cont oficial acolo cu alte optiuni de livrare.

Multumesc pt raspuns. Deocamdata am luat tastatura apple. Pare ok si tine bateria 2luni

1 Like