Team Leader/ Full Stack Dev

Suntem in cautarea unui coleg (CIM sau SRL), pentru prietenii nostrii de la Tokinomo (www.tokinomo.com) cautam un Project Manager/ Product Owner cu cunostinte de Full Stack Dev

Pentru acest proiect cautam o persoana care sa aiba:

  • experienta in dezvoltarea web si mobile app
  • front-end: JS (architecture si state management) — preferabil Vuex sau similar Redux,
  • back-end: pe arhitectura modulara unde majoritatea este scris in PHP, preferabil hands-on experienta cu CodeIgniter sau similar Laravel si am dori ca noile arhitecturi sa fie scrise in NodeJS/Express

Project management:

  • Agile, Kanban board (Jira)
  • atentie la detalii
  • abilitati de organizare
  • minte analitica

Alaturi de echipa deja existenta vei:

  • dezvolta/ crea soluții software
  • proiectare arhitectura pe partea de client și pe partea de server
  • dezvolta si gestiona bazelor de date si aplicatiile
  • testa software-ul pentru a asigura capacitatea de reactie si eficienta
  • depanarea si actualizarea software-ului
  • crea setari de securitate si protectie a datelor
  • scrie documentatia tehnica

Ne-am dori o persoana dedicate integral proiectului, fie ca este angajata in baza unui CIM sau are contract de colaborare (PFA, SRL, s.a)

Procesul de recrutare este urmatorul:

  • testul practice Full Stack Dev
  • interviu cu echipa de R&D si GM-ul companiei

Daca treci cu brio toate acestea bugetul maxim pentru aceasta pozitie poate ajunge la 5.000 euro net/ luna

PO-ul face debug si release?!

Nu prea inteleg ce fel de persoana cauți.
Un dev, un project manager.

Ca un project manager, hai ca poate a auzit de js, php, laravel etc, dar nu a lucrat la nivelul pe care il doresti.

Eu am impresia ca aveti nevoie de un dezvoltator software. Parerea mea cel putin.

Au nevoie de un arhitect care sa si coordoneze echipa. Se poate, dar la 5000 de euro… :roll_eyes:

1 Like

Da’ omul ala cati trebuie sa fie?
:grin:

Ințelepții de pe forum, spun că minim de la 8 mii de euro. :grin:

Iar alții se duc spre 15 mii!

Mie îmi pare clar anunțul, se caută un PM/PO care provine dintr-un Full Stack Dev care nu a renunțat sa codeze și e la curent cu schimbările din domeniu sau un Full Stack Dev cu cunoștințe solide de PM. Cerințele individual sunt de PM. Poate nu trebuiau trecute în anunț responsabiltătile echipei.

1 Like

Eu inteleg ca de fapt vor un 7-in-1:

  • Alaturi de echipa deja existenta vei: ...
  • Procesul de recrutare este urmatorul: testul practice Full Stack Dev

Nivelul detaliat in punctele mentionate intra in categoria micromanagement, IMHO, daca vor sustine in continuare ca au nevoie de un PM/PO.

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.