Textul de pe site apare in mod implicit bold-uit si nu reusesc sa scap de asta

Salutare oameni buni. Am nevoie de indrumare de la cineva care se pricepe mai bine decat mine pentru ca de cateva zile eu nu reusesc sa ii dau de cap.
Sunt incepator in ale website-urilor asa ca nu dati cu pietre:). Construiesc site-ul unei societati comerciale iar de ceva timp am observat ca orice text introduc pe site apare implicit bold-uit unde nu specific eu manual nici un font-weight exemplu. Setarile de typography din tema sunt pe normal, am verificat fisierul css dar nu gasesc cauza.
Am verificat cu chrome inspect si tot ce e in body este incadrat de tag-ul “strong”. Cum a aparut acolo si cum scap de el?
Multumesc anticipat si scuze daca am postat aiurea.

Ai doua elemente strong dupa elementul header si inainte de div.sliders-container.

Stiu am vazut si eu elementele respective dar cum scap de ele?

UPDATE

Am gasit o solutie de avarie pentru a rezolva problema momentan. Am bagat in custom css font-weight normal pentru cele 3 elemente principale (title bare, main si footer) incadrate de elementele strong.
Totusi nedumerirea mea ramane de unde au aparut acele elemente strong.
Am dezactivat toate plugins, am sters functions.php si style css din child theme dar tot degeaba. Singura posibilitate sa le fac sa dispara a fost cand am schimbat page template din default in blak deci banuiesc ca e ceva din tema. Ciudat e ca mai am un site facut foarte asemanator tot cu tema Avada, aceasi versiune etc, si acolo elemenetel respective nu apar la nici un page template.
In concluzie as fi recunoscator daca ma poate lumina cineva.