Tool romanesc de prototyping si design feedback - Viewflux

Salutari,
am creeat un tool care usureaza comunicarea si colaborarea cu clientii in cadrul proiectelor de design. Are urmatoarele functii:

  • design feeback & sharing
  • website prototyping
  • livrare de fisiere

Daca va intereseaza aruncati un ochi aici: http://www.viewflux.com - suntem in beta (functionalitate completa gratuit) si asteptam feedback-ul vostru. Mersi!

5 Likes

Salut,

Nu inteleg ceva: sunteti la beta cu prima versiune sau e una noua?

Dragut design. Nu prea inteleg ce pot face in aplicatie. In afara de creare proiecte/foldere si upload de fisiere.


UPDATE
Am vazut: fluxul principal apare dupa upload de poza

E “prima” versiune (desi pe web e greu de spus cum definesti versiunile:), e in public beta din octombrie anul trecut.

Daca ai intrebari poti oricand da dai un click pe linkul de help si sa lasi un mesaj, unul din colegii nostri iti v-a raspunde cat de repede posibil.

Daca e la prima versiune, cand au fost preturile 9, 29 respectiv 59$/month?

ceva feedback:

  • din login n-ai link de register
  • dupa adaugarea unui proiect nou ar trebui sa faci redirect in el, nimeni nu adauga mai multe proiecte la rand
  • dupa adaugarea unui comentariu ar trebui inchis modalul, iar, nimeni nu adauga mai multe in acelasi loc
  • la fel cu mai toate modalele cred.

All and all, pare un jing pe steroizi dar la care tre sa faci tu cont si sa uploadezi pozele… cred ca se pozitioneaza cam la mijloc intre “fast & dirty” si “complex si de durata”. Nu vad de ce l-as folosi.

@ViewFlux felicitari pentru signup-ul rapid.

nu au fost, acestea sunt plan-urile care le vom avea dupa ce iesim din beta (vom oferi si conturi free limitate dupa lansare).

Am inteles. Dar la prima vedere parca e marketing murdar.

interesant, ideea era exact in directia opusa - sa stii cat vei plati in viitor daca vrei sa folosesti app-ul :smile:

E din cauza ca toate locurile in care scrie “free while in beta” nu sar suficient de mult in ochi. Nici chiar heading-ul imens de deasupra pricing plan-urilor, pentru ca contrasteaza prea putin cu fundalul gri deschis.
Mult mai clar ar fi asa zic eu:

2 Likes

Poate chiar mai evidentiat “free while in beta”.

Hmm. Nu stiu daca am dat peste un bugulet sau asa trebuie sa functioneze, dar am dat restore la un revision, dar nu mi-a facut restore si la comments and stuff:

In widgetul de project chat, vad ca pot scrie multiline cu SHIFT+ENTER, cum m-as astepta. Problema e ca textarea-ul respectiv nu face expand cand trec pe o linie noua, si nici nu se comporta ca un textarea normal (nu il pot redimensiona in browser, nu pot face scroll, etc).
Aici am scris “Lorem [newline] Ipsum”:

Mersi de feedback Victor, o sa-l trimit la echipa de dev.

Cat de vulnerabil este proiectul in caz ca Drobox adauga ideea de “comments per files”?

Salut Catalin,
extrem de improbabil ca dropbox sa se concentreze pe nisa asta, har domnului insa avem concurenta cu carul din alte parti :smile:

:slight_smile: Nu cred ca e o nisa. Comments-urile sunt si pe alte tipuri de machete.

In ziua de azi problema oricarui tool nu este ce featur-uri are, ci cum il poti integra in fluxul curent al utilizatorului (stiu ca se pot inventa obisnuinte noi userului, dar e mai greu). De exemplu, dropbox a batut google drive si prin simplitatea de integrare direct in sistem.

De aceea integrarea cu Dropbox e 90% gata :). O parere pur personala - dropbox pe termen lung e in pericol foarte mare, exact pe argumentele tale si din pacate pentru ei firmele care au deja un ecosistem au propriile alternative (icloud, drive, onedrive). Box la randul lui domina piata enterprise.