Tutoriale Photoshop Youtube

Pentru urmatoarea perioada trebuie sa avansez cu partea tehnica in Photoshop. As vrea sa stiu daca cunoasteti vreun canal sau mai multe unde se prezinta tutoriale pentru Photoshop. Binentels ca vor fi poate si comentarii de genul dar de ce nu cauti singur, pai am cautat dar vreau sa vad daca altcineva stie alte canale de calitate din care la fel am ce sa invat. Multumesc.

Pentru ce iti trebuie Photoshop ?

Cateva tutoriale in romana :
http://creativemonkeyz.com/category/tutoriale/photoshop/

Exista tehnici foarte avansate care pot fi foarte bine optimizate cu ultima versiune de photoshop daca esti putin creativ. (gen daca combini photoshop cu un program care are si functii 3D gen illustrator sau 3dsmax/solidworks/fusion 360 poti face efecte super)

Pentru web design eu zic sa inveti cumva illustrator, va fi mai greu, dar lucrezi mult mai usor la svg-uri si logo-urile obligatoriu se fac vectorial cu illustrator. In ziua de azi poti scoate multe efecte din photoshop direct in illustrator. Cand invatam eu era rocket science sa faci un simplu gradient cu meshuri.

PSD to HTML nu mai e relevant fiindca tu faci un design in photoshop dar cum ramane cu interactiunea care e la fel de importanta.