V-ați găsit colaboratori pe DevForum?

Am discutat la DevMeet despre faptul că unii participanți la întâlnire și-au găsit de colaboratori[1] prin intermediul forumului. Și asta m-a făcut un pic curios? Cât de utilă este categoria #marketplace:oferte-de-munca ?

  • Am găsit angajați prin intermediul DevForum
  • Am discutat cu potențiali angajați dar nu s-a concretizat nimic
  • Am găsit de lucru pe DevForum
  • Am discutat cu potențiali angajatori dar nu s-a concretizat nimic

0 participanți

Votați și comentați.


  1. în orice direcție (prestator/beneficiar) și orice post (angajat/contractor/freelancer). ↩︎

2 Likes

Pai colaboratori sau angajati? :slight_smile: Angajati nu am gasit, ca nu am cautat.
Colaboratori in schimb am gasit pentru diferite proiecte unde aveam nevoie de front-end.

„Angajat” și „angajator” în sensul mai larg, adică „ai căutat de muncă” respectiv „ai căutat oameni”. :slight_smile:

1 Like

Nu am gasit direct, dar prin intermediul devforum (indirect) am schimbat jobul si tara.

4 Likes

cam la fel ca si @IceRidder , dar nu am schimbat țara

1 Like

Am incercat si eu sa gasesc colegi dar nu am reusit, mi-as fi dorit, dar n-a fost sa fie.

Am avut colegi de pe devforum, am lucrat cam o vară la același proiect cu @msd , el s-a mutat cu un etaj mai sus și am ajuns colegi. :smiley:

Nu. E drept ca nici nu am cautat :stuck_out_tongue:

Dupa ce am citit cateva aberatii, am recurs la:

.category-marketplace-oferte-de-munca {
	display: none;
}

:+1:

3 Likes

:arrow_double_up: Aroganta - Level 99

Intr-o alta ordine de idei. Nu tin minte sa se fi concretizat vreo discutie, dar trebuie sa recunosc ca e un pool destul de bune de oferte, de ambele parti.

1 Like

Am crescut un junior de pe-aici.

3 Likes

@Andreea_M @rekaillyes voi sunteți cele mai active la postat job-uri, aveți ceva insights?

1 Like

Da :D, în ultimul an am găsit două persoane pe care nu le-aș fi găsit pe alte platforme și care m-au contactat în urma postărilor și au fost un match foarte bun cu ceea ce căutau și clienții noștri.

9 Likes

N-au venit Mahomedencele. S-a dus muntele la ele.

Lasand gluma la o parte, @rekaillyes, probabil ai avut acest succes si datorita calitatii anunturilor pe care le-ai facut. :slight_smile:

1 Like

Mulțumesc! :blush: Mă bucur mult că anunțurile atrag atenția, I’ll keep them coming :wink: