Vagrant issues in PHPStorm

Buna, colegilor!

Revin cu noutati, dar mai intai vreau sa fac cateva precizari.
@tekkie, iti multumesc pentru raspunsul prompt si urarile de bun venit in lumea OSX! :smile:
Stiam ca OSX are baza in sistemele *nix, dar nu stiam ca e FreeBSD. Asta clarifica multe din nedumeririle mele cu privire la diferentele intre sisteme Linux si OSX. Ca sa clarific un pic background-ul meu, de-a lungul anilor, mai exact de prin 1997, am tot flirtat cu Linux-ul on-and-off, dar nu mi s-a parut niciodata un candidat serios pentru ce era atunci Windows. Sper ca acum ma intelegi de ce e frustrant pentru mine ca nu reuseam sa configurez un amarat de editor :blush: Verificasem variabila PATH, facusem toate setarile, reinstalasem tot, am chiar sters toate configurarile PHPStorm-ului, am importat config-ul proiectului de pe sistemul cu Windows si tot nimic. I was going :rage:

@iamntz, mersi pentru mutarea post-urilor. Chiar nu as fi vrut sa transform topicul intr-o dezbatere :smiley: de ce sa lucram cu Vagrant.

Si acum sa revin la problema.
Se pare ca toata situatia este provocata de faptul ca VirtualBox a schimbat cateva path-uri pe sistemele OSX.
Cei de la PHPStorm trimitandu-mi urmatoarele link-uri:

Nu am incercat solutia prezentata deoarece am fost un pic ocupat, insa sper ca in aceasta seara sa rezolv problema. Eventual revin cu detalii daca intampin alte probleme.

O zi faina,
Denis

1 Like