Voi cum procedati sa va vindeti serviciile

Salutare DevForum. In prezent am acumulat o experienta in ceea ce priveste web developmentul am contribuit la proiecte si site-uri ale unor prieteni, am realizat cateva site-uri ca voluntariat si am reusit din prieteni si alte cunostiinte sa am 4 clienti insa nu am inteles cum pot da nastere unei cariere de freelancer in acest domeniu facand exceptie de la site-urile bine cunoscute care ofera un proiect la 100 de biduri. As vrea daca aveti rabdarea necesara sa povestim aici despre cum a inceput drumul pentru voi si cum a evoluat pana in punctul de a reusi sa fiti stabili financiar bazandu-va pe abilitatile voastre si ale ulteriorilor colegi pe care i-ati angajat sau cu care ati colaborat.

Daca sunteti curiosi ce experienta am las o lista mai jos:
Wordpress, HTML & CSS, JQuerry, AngularJS, Firebase, AnglarFire, PHP (sunt incepator aici), Ionic 2. Mentionez ca inca ma lovesc de erori care imi ocupa timp in a le rezolva desi nu cred ca sunt developeri care nu intampina circumstante de genul si nu revizualizeaza documentatia dar accept contrariul daca este bine argumentat cu cea mai mare placere.

Am 23 de ani si nu doresc sa imi iau elicopter ci doar sa beneficiez de un trai decent ca freelancer in Romania fara grija zilei de maine.

1 Like