Vps Centos 6 Ip

Offtopic: In legatura cu IPSystemsLtd.com, deschisesem ticket de suport si i-am intrebat daca banda e pe luna sau pe an, si abea acum am primit raspuns (dupa 7 zile), se pare ca planul respectiv de vps la 12$ pe an are banda de trafic 1000 GB pe an, nu pe luna cum e normal, banda este pe an (adica 83.3 GB pe luna).

Ontopic: Am testat cea mai noua versiune de VestaCP si am ramas impresionat, este foarte bun, mi-am configurat tot si merge perfect, mail, baza de date, ftp, nameservere, etc.
Deci va recomand vestacp peste zpanel sau sentora.

1 Like

@andreitelteu la 12$ pe an… tu vrei 12Tb de banda ? :smiley: Numai cand vezi pretul (si site-ul) iti dai seama ca nu-i ceva care trebuie cumparat.

2 Likes

Ms de raspuns, oricum am decis sa trec la un reseller de pe mxhost.ro, pentru ca eu chiar nu am nevoie de VPS, si nici timp sa ma documentez despre linux. Si ies mult prea bine, adica primesc si Cpanel,si spatiu peste ce am eu, Backup zilnic, ip dedicat…numai ca nu e vps si n-am root access, la pret putin mai mic decat platesc eu acum (15 euro, unmanaged,40hdd,centos,1gb ram)

2 Likes

Statisticile devforum arată așa:

Ceea ce înseamnă că hostingul ăla nu e chiar atât de rău și că s-ar putea să țină un site mic sau un staging env.

Pe de altă parte, parcă n-aș avea foarte multă încredere într-un hosting ce nu-și permite un certificat ssl :smile:

1 Like

@iamntz tool ai folosit sa iti dea output-ul asa asa frumos?

Am pus vnstat zilele trecute, când am văzut discuția aici și când mi-am dat seama că n-am nici un mod de a vedea traficul total :smiley:

1 Like