Web developer / PHP

Salut,

Caut web developeri pentru AdWorks Media - www.adworks.ro.

Oferim atat freelance work cat si un job full-time de senior web developer la noi in echipa:

  • freelance work pentru ca avem in prezent niste proiecte care pot fi externalizate, partial sau complet
  • job full-time pentru ca avem si suficiente proiecte on-going astfel incat sa vrem ne marim echipa

Cautam developeri buni, cu experienta, care stiu:

  • OOP, pentru ca nu am cunoscut un developer bun care sa nu stie OOP
  • PHP / MySQL, pentru ca asta folosim, de obicei, in back-end
  • JavaScript, pentru dezvoltarea de front-end
  • HTML/CSS cel putin la nivel mediu, pentru ca un developer trebuie sa inteleaga HTML/CSS, chiar daca nu codeaza interfata

Ne mai plac:

  • experienta cu alte tehnologii (e.g. Node.js, PostgreSQL, etc), pentru ca experienta cu orice tehnologie e utila
  • ordinea, pentru ca face totul mai usor de urmarit
  • curiozitatea, pentru ca asa invatam
  • seriozitatea, pentru ca asa ies lucrurile bine

Asteptam de la cei cu care lucram:

  • solutii tehnice de implementare (propuneri de framework/componente, arhitectura de aplicatie)
  • implementare functionala pe template-uri HTML/CSS existente, plecand de la specificatii functionale si ecrane

Avem deja in agentie:

  • un framework de dezvoltare propriu, care ne place foarte mult, dar de care nu tinem cu dintii la proiectele noi
  • niste conventii de nume si de formatare la care tinem cat de cat, ca sa ne intelegem mai usor intre noi
  • alti developeri cu care va puteti sfatui sau cu care puteti lucra impreuna la diverse proiecte
  • proiecte in care puteti face lucruri destepte

Oferim:

  • bani si alte beneficii, pentru ca e normal sa impartim cu ceilalti castigul
  • proiecte frumoase, pentru ca e important sa ne placa ce facem
  • compania unor oameni competenti, pentru ca “daca esti cel mai destept din camera, esti in camera gresita” :smile:

Pentru orice detalii, ma gasiti la [email protected] sau la 072 ADWORKS (0722 396 757) - Bogdan Popescu

4 Likes

scuza-ma ca intreb, dar curiozitatea

care sunt salariile pentru un senior?
in berlin, pt bached ruby dev 2500-3000 net (5000/6000 brut)

best

am trimis mail.
claudiucancode banuiesc ca salariul e confidential dar ca sa iti faci o idee http://www.ziare.com/locuri-de-munca/cariera/cat-de-bine-ti-ai-ales-jobul-domeniile-cu-cele-mai-mari-salarii-din-romania-1322661

mai sunt locuri in echipa pentru un freelancer? :slight_smile:

Salut Claudiu,

Salariile variaza in functie de mai multe lucruri, nu doar de experienta:

  • localitate (salariile in Bucuresti sunt mai mari decat in alte orase)
  • tehnologie (e.g. Ruby e mult mai scump/bine platit decat PHP, pentru ca e mult mai rar intalnit)
  • dificultatea proiectelor (exista proiecte mai dificile care sunt mai bine platite)
  • cunostinte aditionale utile in proiect/activitate (e.g. PM, DBA, Linux, HTML, etc)

Pot sa pun pariu ca si in Berlin gasim atat seniori platiti cu 2000 EUR net, cat si seniori platiti cu peste 4000 EUR net.

Deci, imi este greu sa iti dau cifre. Cert este ca, in Romania, salariile sunt sub nivelul celor din Berlin. Totusi, raportat la costul vietii, cred ca un senior dev traieste mai bine in Bucuresti decat la Berlin.

O zi buna,
Bogdan

6 Likes

Salut adisblue,

Da-mi niste informatii pe mail, te rog, si vorbim. Locuri sunt mai tot timpul si, daca nu sunt pe moment, sigur apar, deci e util sa ne cunoastem.

O zi buna,
Bogdan

mersi pentru info @bpopescu
senior in berlin este intre 80k-100k per year