WWDC 2022 - June 6 | Apple

1 Like

Astept noutati despre VR.

Probabil ca anunta USB-C pe iphone 14.

1 Like

Sunt zvonuri despre un nou Macbook Air. iPhone cu USB-C se zvonește că va veni în 2023. Și oricum nu cred ca ziceau ceva de iPhone pe partea de HW la WWDC. Despre VR/AR într-adevăr sunt șanse mari să auzim ceva. Măcar SW dacă nu chiar și un mic teaser legat de HW

Ziceți ce vreți, dar cînd Apple lansează functionalitați, oh boy, o fac în stil mare. Chiar și cu întârziere de câtiva ani, cîteodată. Măi, îmi place cum construiesc ecosistemul ăsta. Mi-e frică că voi ajunge să nu-mi mai placă să folosesc altceva. Mă simt murdar deja când pun mâna pe un Windows. :rofl::rofl::rofl:

1 Like

Da, MacbookAir: Apple announces redesigned MacBook Air with M2 chip and MagSafe - The Verge

Cu procesor si mai potent, M2: Apple announces new flagship M2 processor - The Verge

Cand o sa apara Mac Studio cu M2 poate o sa-mi iau si eu :stuck_out_tongue:

1 Like

iOS 16 renunță la suportul pentru IPhone 6S/6S+, iPhone SE(1st gen) și IPhone 7/7+.
Nu mă așteptam și la 7. A fost 6S excepția care a primit suport 6 ani (2015-2021, zic exact de momentul lansării noii versiuni. Nu și de actualizările minime din toamnă până acum) și au realizat că nu rentează să ofere actualizări o perioadă așa mare raportat la numărul de persoane care mai folosec acel dispozitiv după 6 ani? Mă îndoiesc că 7 nu putea rula noua versiune dpdv tehnic. Lăsând la o parte funcțiile care aveau nevoie de anumite componente fizice care nu sunt prezente în telefon. Sau vor să forțeze astfel utilizatorii să facă upgrade?

Din ce am văzut în prezentare comparațiile erau făcute cu M1, și îmbunătățirile erau de 20-30%.
Deci M1 Ultra din Mac Studio e probabil superior M2. Sau te referi la Studio cu M2 Ultra?

Pai in studio presupun ca doar M2 Ultra va aparea :slight_smile:

1 Like

Normal, ma astept la ceva analog pentru Studio cu ce e acum, doar ca pe baza M2, nu M1.

Deja poti sa faci precomanda si in Romania la Studio cu M1 ultra, 64G ram, 1 T SSD, pe la 22000 lei. Ieftin :stuck_out_tongue:

1 Like

Ma deranjaza notch-ul la laptopuri. In rest…ok.

Nu se vede notch-ul, poti seta bara de sus pe negru si nu il observi mai deloc.

1 Like

Ai iphone, te obisnuiesti cu notch-ul :grin:

Eu astept usb type c pe noul iphone :slight_smile: