šŸŽ… Ați fost cuminți? Ce vă aduce Moșul?

Acum ca am terminat tot (acte, mutat), pot zice si eu ca mi-a adus mosul anul asta rata la casa in NL pe urmatoarele (multe) decenii. Cu internet si TV de 60 eur/luna, impozit anual pe proprietate pe la 800 eur pe an, si restul om mai vedea.

Asa e cu mosul asta care aduce cadouri care nu se baga in priza.

Ik ben eigenaar van een huis.

7 Likes

felicitari, frumos cadou

1 Like

Ti-a venit pianul?

Ceva opinii despre el? M-am uitat si eu pe-acolo, pare sa aiba un raport pret/calitate excelent, ma gandesc sa-l iau si eu.

A venit, e foarte, foarte mișto.

Sunetul de pian e bun, feeling-ul clapelor este fix așa cum Ć®mi aduc aminte de la pianul ăla adevărat. Are și o tonă de sunete de instrumente și efecte speciale, MIDI merge bine. Mai este nevoie de degete pricepute și facem treabă :slight_smile:

După bicicletă, consider că e cea mai bună achiziție pe anul ăsta :smiley:

2 Likes

muzicforum.ro in curand ? :smiley:

2 Likes

Logitech mx3 for mac

Am fost Moș Crăciun pentru cineva. Cadoul i-a placut foarte mult!
:blush:

Mosul mi-a adus un Kindel Oasis ā€¦ se pare ca am fost cuminte ca Emag mi-a dat un discount de 30% :stuck_out_tongue_winking_eye: Era cazul sa imi schimb vechiul Paperwhite din 2013. Care btw este perfect functional si de vanzare.

Cu ce cadou de-l bagi Ć®n priză poți compara asta?

S-o stăpĆ¢nești sănătoasă!

1 Like

Ușor ușor Ć®ncep să fac și eu un hobby din asta

Mersi, e ceva, pot zice. Cam singura chestie pozitiva din 2020. O sa urmeze in 2021 cateva proiecte hobby ca ale lui @George_Ilie, pt a o functionaliza aproape de ce ma gandesc.

Totusi, sentimentul de a termina cu ipoteca dupa varsta de pensionare e oarecum incomfortabil. Sa vedem cum il gestionam.

La multi ani tuturor!

A venit moșuuuu :smiley: Am fost cumintee :stuck_out_tongue:
Am primit un mouse apple pentru macbook si o tastatura tot pentru macbook de la apple.

Al meu e ā€œmos pe stilul vechiā€, a venit mai tarziu. Mi-am luat ieri boxe Edifier R2750DB sa aud arcushul pe contrabas.

1 Like

Si eu am aceeasi pereche de boxe, le am conectate la TV si mai fac switch intre BT si Optical, le am de 2 ani de acum si inca sunt perfecte.

Mosul a mai venit la mine cu o bicicleta PANAMEA superba, abia astept primavara.

2 Likes

4 posts were split to a new topic: Hobby DevForum: Muzică și instrumente muzicale