Bisnitarii programelor de mentorat in IT

https://www.reddit.com/r/programare/comments/y3wjuq/conversație_cu_unul_dintre_samsarii_de/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=iossmf

:rocket::rocket::rocket::rocket::full_moon:

1 Like

POV: Atunci cand avand 9k membrii, vrei sa stii pe cine ar trebuii sa targetezi…ca sa nu scrii aiurea la toti😆

Facem la fel și pe DevForum? :sweat_smile::sweat_smile:

2 Likes

raman raman raman (minim 10 caractere)

Pacat, credeam ca are mindset de crestere.

1 Like

prea mult de sunat

plec
pa!

10 litere!

m-a dat afara, deci am plecat!

Scrie in comm @@42 si o sa fii uimit de rezultate. Merge!!! Pinky swear. Daca nu scrii si distribui mai departe o sa te bantuie fantoma lui Steve Jobs.

partikip­­­­­­­­­

E event de IT sau de mindfulness? Ca n-am inteles exact

Se serveste si ayahuasca?

De aici

2 Likes

Zici ca e bucata aia din materialul de stand-up a lui Teo in care zice ca in Romania oricat de bine o duci trebuie sa arati ca o duci putin prost si oricat de prost o duci trebuie sa arati ca o duci putin bine.

Unu’ se lauda ca are clienti si o duce binisor ( nu chiar de 10.000 euro pe luna, dar aproape ) desi nu a avut sa dea 6000 euro pe programul de mentorat.
Celalalt se plange ca nu are clienti dar se lauda ca a avut sa dea 6000 de euro pentru programul de mentorat.

Discutie intre 2 saraci…

ma mir cum de n-a zis nimeni ca dupa ce dai acea ‘taxa de intrare’ se mai plateste si 1k e pe luna ca sa stai in grupul lor. Asta o stiu de la un om ce a luat teapa de platit 6k e

mi se pare ca i-ar sta la fel de bine daca ar scuipa seminte si ar incerca sa vanda un apartament situat in coceni, la suprapret :melting_face:


mai incercam. :troll:

Am ratat cand a trebuit sa scriu “raman”

Partea interesanta, e ca ei promoveaza faptul ca trebuie sa ai 8k minim… Vorbit cu persoane care au facut programul, si castiga aprox 6.5k, ceea ce e un rate normal pentru nivelul respectiv. Ceea ce imi spune mie again… TEAPA

1 Like


Detalii [1]


  1. despre jobul de menajer la New York ↩︎

Comentariile alea sunt motivul pentru care vreau sa plec din tara.