Ce tineti pe birou, care nu are legatura cu munca?

Am avut un gripmaster luat acum vreo zece ani, dar s-a rupt. În ro n-am găsit la un preț acceptabil și am căutat o alternativă. Pe scurt: nici nu se compară, covrigul e o porcărie :frowning:

Am avut un covrig din cauciuc natural in trecut care din cauza vremii s-a rupt. Altul mai bun decat asta de la Deca eu nu am reusit sa gasesc. Flexoarele mie nu imi plac deloc.

Am avut ceva similar, ca si modelul asta. s-a rupt dupa vreo 4-5 luni. Dar oricum cautam ceva mai challenging (asta avea max 40kg).
Am vazut pe Amazon Captain of Crush (mi se pare ca avea pana si peste 100kg) dar in tara nu se gaseste din cate am vazut.
image

creca spargeai cu acuarelele.

2 Likes

un cub rubik

Daca nu e ordine pe birou, nu pot sa stau linistit. Mai folosesc acel powerball care mai sta aruncat pe birou uneori.

Anyway, vand iMac 2019, luat in 2020. Cred ca 6500 lei. Exclusiv pe Devforum.

5 Likes

Mai tii minte de unde ai luat stand-ul pentru monitor? Caut sa cumpar ceva similar.
Am gasit pe eMAG, dar ori nu e suficient de inalt, ori nu-mi place constructia.

Daca te referi la stand-ul imac, e de la ikea ELLOVEN Monitor stand with drawer, white - IKEA

Daca te referi la monitor, il gasesti pe PC Garage https://www.pcgarage.ro/suport-tv-monitor/sbox/lcd-351-1-13-27-inch/

La cel de sub iMac ma refeream, multumesc.
Arata bine, dar din pacate e prea putin inalt pentru nevoile mele. Caut ceva > 13 cm inaltime.

asa-i doar in prima zi de munca :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: