Costuri contabilitate 2017

Pentru cei cu PFA/SRL/SRLD : Cât plătiți pentru contabilitate și ce primiți ?

1 Like

Plătesc 150 RON/lună pt. un SRL și primesc servicii contabile + HR (calcule impozite pentru angajat …) + consultanță daca am nelămuriri.
Este un preț relativ mic am văzut oferte și de 300-500 RON pentru același tip de servicii. Mai sunt și firme care oferă într-un singur pachet servicii legale (revizuire contracte etc…) cam tot in acelasi pret.

Și eu tot 150 de lei / lună plătesc pentru servicii de contabilitate.
Anul trecut, când am căutat așa ceva, am găsit oferte și de 100lei/lună, dar și de 300lei/lună.

In Bucuresti, eu platesc 150 euro la 3 luni.

Wow!!! Eu am 3 angajati, dar nu e deloc bataie de cap cu ei. Si merg la 350 lei/luna.

Tot cam 350 platesc si eu pe SRL cu 3 angajati, in Iasi. Cand nu era vorba de angajati plateam 150, pentru un II.
Incluse in pret sunt toate declaratiile care trebuiesc depuse anual, ceva cost suplimentar a foat doar cand am facut angajarile sau diverse alte maruntisuri gen declaratii de inventariere sau numerotare facturi.
Am fost foarte multumit de consultanta si am inteles ca si la controalele planificate trimit reprezentant cu hartiile, ca sa nu ai stres. Inca nu am avut noroc sa pot zice din proprie experienta cum e cu controalele.

1 Like