Devtalks 2016 - 9 iunie

Anul trecut se pare că participanții nu au fost mulțumiți - cel puțin participanții de pe forum.

Transition to 2020 - Stage powered by ING Bank

ING e banca aia cu un formular de login ce nu merge dacă apeși enter (trebuie să apeși efectiv cu mausul). Mie mi-ar fi rușine să susțin ceva dacă nu sunt în stare să am grijă întâi de ce e în pătrățica mea…

Prețul unui bilet este de 100€ + tva.

http://www.devtalks.ro/bucharest/

Particip si eu anul asta, dar nu pot sa spun ca am asteptari mari.

M-a sunat si pe mine astazi o domnisoara sa ma invite, nu sunt in tara atunci, din pacate. Sper sa fie ok, nu marketeri care explica developerilor “cum se face treaba”.

Cateva talks din lista par interesting:

http://www.devtalks.ro/bucharest/agenda/#infrastructure-of-internet

will jump between them.

Ați primit și voi mail-urile de autentificare în myconnector? :)) Numai mie mi se pare rușinos ce e acolo pentru un eveniment denumit „DevTalks”?

Ceva mai multe detalii pentru cei ce nu sunt înscriși? :slight_smile:

Eu n-am primit nimic.

Au folosit un plugin de jQuery UI care este implementat cu picioarele, zeci de bug-uri vizuale, rezervarea „scaunelor” de la prezentări nu funcționează, practic este făcut de ceva junior care nu a mai văzut vreodată aplicații în viața lui.

Le-am răspuns și la mail-ul în care mi-au trimis datele de acces, nu mi se pare normal să se prezinte cu așa ceva…

1 Like

Am primit si eu mailul cu myconnector, groaznic.
Plus ca la fiecare rezervare:

Vad ca va vorbi si @patkoscsaba.

Stau aproape de Romexpo si mi-am luat oricum liber de la munca, asa ca voi merge pana acolo. Dar tinand cont ca practic nu am putut sa rezerv niciun loc la nicio prezentare, daca e ingramadeala si nu pot vedea nimic, plec rapid.

2 Likes

Ah da. Anul acesta voi fi si eu acolo. “The future of continuous integration” va fi titlul prezentarii mele.
Daca vreti sa povestim, nu ezitati sa ma contactati. Twitter: @patkoscsaba
Ca de obicei eu sunt deschis pentru orice fel de discutii IT. Voi fi disponibil si pentru iesire seara dupa conferinta.

Daca vreti o conferinta mai orientata pe dev si programare, ITAKE este mai potrivit. Anul acesta a fost deja, in urma cu 2 saptamani.

Devtalks este mai degraba o conferinta de tehnologie dupa opinia mea. Se bazeaza mai mult pe talkuri si mai putin pe interactiuni. Dar cum am mentionat mai sus, eu interactinez cu oricine doreste.

6 Likes

Merg si eu ca spectator al temei Mobile. Ai idee daca aceste prezentari sunt distribuite cumva online dupa eveniment?

Nu stiu nimic oficial. In 2014 au fost, dar calitatea inregistrarilor era jalnica.