Funny dev related stuff - the chill corner 😂

Când vrei să asculți melodia aia din Benny Hill cât timp rulezi npm. https://github.com/mafintosh/benny-hill

2 Likes

Din categoria Oldies but goodies - Masterpieces: http://www.thewebsiteisdown.com/

Nu stiu sa existe ceva mai funny legat de IT

3 Likes

6 Likes

Am uitat sa precizez ca au subtitrare in Engleza, trebuie facut on la CC

de apreciat acest mic “programator”

5 Likes

Pentru cine se pricepe, e greu de crezut ca a implementat sistemul ala singur, “cu cunostintele de programare din liceu”. Oricum ar fi, spitalul l-a primit gratis, deci tot are felicitarile mele. In acelasi timp, e o problema ca mangementul spitalului nu s-a gandit sa implementeze mai de demult, timpii de asteptare pentru pacienti fiind infernali.

4 Likes

oare sa ma simt in singuranta sau dimpotriva cand mi se spune ca un spital functioneaza cu un soft primit gratuit de la un rezident (care nu e itist si care daca ar fi tot n-ar livra si o raspundere pentru respectivul soft)?

stiu, e frumos ca sunt oameni cu initiativa si ca se cauta / implementeaza solutii,
dar la fel de frumos a fost si cand oamenii au inceput sa construiasca haotic case dupa anii 90 si apoi am ajuns intr-o problema de urbanism.

ps. chiar apreciez initiativa si efortul (mai ales ca inteleg ca mai e si voluntar), dar asta n-ar trebui sa ne indemne la compromisuri.
ps2. da, nici varianta sa nu facem nu e mai buna.

4 Likes

@John_Jhon Total de acord. Vroiam sa adau un alt comment legat de asta (desi nu cred ca e multa lume interesata)
Sunt multe intrebari legat de initiativa pe termen lung.
Vorbim totusi de un spital, de sistemul de sanatate. E vorba de multe date confindentiale. Fisa pacientilor nu e totusi o pagina de facebok cu pisici.
Managementul la spitalul ala e varza. Initiativa e laudabila pe termen scurt, pentru ca ajuta efectiv pe toata lumea, dar pentru spital asta e o munca de mantaiula, facuta pe genunchi.

1 Like
3 Likes


:smiley:

2 Likes

Nu conteaza, invata omul Java pe parcurs. :joy:

1 Like

Front-end sau backend?

2 Likes

Am primit si eu asta, mass spam probabil. Dar “Java N-avem Bani End” role, intr-adevar.

1 Like

Se cauta clona la Teamviewer. Rog seriozitate!

7 Likes

5 Likes

Byte-ul si cu Bitulica
Au plecat sa umple RAM-ul
Cand in C un pustulica
A scrs malloc ca taranu’
Fara nici un if mai sus
Doar un while fara oprire
Macar un break sa fi pus
Evita-o nenorocire

6 Likes
6 Likes

Mai ceva ca terms and conditions to use the oven de mai sus:
Run sudo on robot vacuum.

@iamntz Dupa primul video parca nu au mai fost la fel de inspirati

Cred că ne-am regăsit foarte mult în primul și de aia ni s-a părut atât de … inspirant :slight_smile:

1 Like