Informatica clasa a X-a

Mulțumesc mult ! E foarte tare !! :v:t2:

1 Like

Teza este joi

Joi este liber.

1 Like

Daca facem eu :)) php din clasa a 9 a in a 12 a :)) cred cam duceam cu drag Liceu dar na asta e, sistem prea vechi in sensul ca materiile sunt depasite.

de php m-am atins prima data in clasa a 10 -a si de c# in clasa a 11 a

in php am facut un mic test si in c# am facut un player audio bazat pe windows media player

1 Like

si eu de oracla in clasa a 12 dar nu m-am gandit nici o data sa ma fac Sql developer desi mi se pare sql simplu ca si limbaj, insa nu imi placea cat de mult te chinui uneoriu sa faci unele chestii gen useri, admini…

Si am auzit ca sunt sql de 60-70 de randuri sau chiar mai lungi parca proceduri se numesc dar na.

1 Like

E fix egal cu zero ce limbaj se predă la şcoală. Nimeni nu ia in serios orele de informatică, nici elevii, nici profesorii :expressionless:

4 Likes

Nu mai deviati de la subiecte aiurea fiindca scade calitatea continului relevant, putem critiza sistemul romanesc cat vrem sau sa fim nostalgici dar se poate face un subiect separat pe aceasta tema. Intra un profesor/un elev pe acest forum si zice ca e plin de oameni care delireaza in loc sa gaseasca ce ii trebuie.

Eventual recomand sa cream si o categorie “Teme de casa/Homework” pentru studenti la info si elevi de liceu.

3 Likes

Buna si tie Marina.
Am o veste proasta. Nu exista vre-o scurtatura magica, sau vreun truc, pe care noi astia, mai mari, ti l am putea da share, si tu sa ai un Evrika moment (cu ingerasi cantand la harpa).
Lucrurile sunt simple: ia o carte de programare, citeste-o, fa exercitii, citeste iar, injura, blesteama, citeste iar, fa exercitii iar. Si tot asa. Rinse and repeat baby.
Ar trebui as stii deja procedeul de la celelalte materii.

Zici ca nu ti ai dat seama daca iti place sau nu programarea. No problem. Ai timp.
In the meantime, enjoy your adolescence as much as you can, it’s fucking awesome and it’s only once baby

“Pe Vremea mea” nu exista internet. Acum ai informatie la dispozitie cat vrei. Ce nu s a doscperit e pilula care iti da cheful. Cand o sa apara va fi Only $999.99 Call now to get it, Limited stock!

3 Likes

Hahaha…

1 Like

Da . Am vrut sa cer părerea unor oameni din domeniul programării .Nu ma așteptam sa ma ajute cineva in mod practic .
Ci doar sa îmi explice anumite lucruri .Nu este vorba de chef la mine .Voi lucra ! Mulțumesc de sfat ! .

1 Like

Ce ai facut la teza ?

1 Like

Fiica mea are aceeasi problema ca Marina. Cautand pe net informatii am ajuns la forumul acesta, iar explicatia ta de aici de nota 10* :slight_smile: ! Cu cunostinte 0 de C++ din partea mea, am inteles rezolvarea. Felicitari!

4 Likes