Keez.ro - Contabilitate, Salarizare, Facturare, Stocuri Online - cu expert contabil dedicat

3K daca nu e in constructii

1 Like

Per total serviciile sunt super.

Summary

Dar m-am lovit de putin closed mindedness cand a fost vorba de plata abonamentului.

Factura se emite pe 1, iar eu am infiintat doar de o saptamana societatea si nu am avut inca prima incasare, in firma fiind doar minimul de capital social depus la infiintare.

Am explicat ca o sa am prima incasare in jur de 10-15 februarie si atunci o sa platesc abonamentul, fiind o exceptie pentru ca e prima luna.

Mi s-a raspuns ca mi se va suspenda contul daca nu platesc pana in 11 februarie… iar acum trebuie sa vorbesc la contabilitate sa fac creditare pe societate.

Cum am zis, per total e super, mai ales sectiunea de help si interactiunile pe care le-am avut pana acum, pe chat mi s-a raspuns foarte obiectiv si prompt.

1 Like

Iti vor suspenda contul, cand primesc plata il activeaza :smiley: Ai nevoie de cont pana atunci ?
Nu imi mai amintesc cum e contractul, dar nu cred ca se suspenda contractul ci doar contul sau ceva de genul.

Faci alt contract cu ei :smiley:
De fapt e o problema daca trebuie sa depuna bilantul/declaratiile, s-ar putea sa nu le mai faca daca iti suspenda contul ca le fac pana la 10 de obicei daca nu intarzii.

Nu mor daca e suspendat contul 4-5 zile. Dar mi se pare aiurea. Iar faptul ca trebuie sa creditez societatea tot lor le da de munca in plus. Defapt mie mi-a fost de munca in plus :sweat_smile:

In fine, nu e un capat de lume, just blowing off some steam…

Pai si care e problema daca creditezi societatea. Si eu am facut-o la inceput ca sa platesc contabil, avocat etc. si apoi mi-am luat banii. Figureaza firma cu datorii pentru cativa lei in primele luni, nu e capat de tara.

Ma mir cum de nu ti-au explicat treaba asta.
Ei au niste procese puse la punct si pentru ei dpdv contabil este posibil sa-i dea peste cap facturarea in alte dati.

La asa preturi, ma si astept sa aiba totul strict, ca asta e modelul business-ului.

Nu mai tin minte exact cum s-a intamplat cand am infiintat eu firma, dar stiu ca am platit din buzunarul propriu pe persoana fizica infiintarea firmei, iar asta a ramas ca datoria firmei catre mine, nimic deosebit.

2 Likes

Salutare,

Ma bucur ca ti-a placut chatul si serviciile si imi pare rau ca trebuie sa fim mai stricti decat te-ai astepta in anumite situatii.
Daca ai nevoie de alte informatii sau un meeting online sa mai lamurim si orice alte aspecte pentru cei la inceput scrie-mi in Connec/Admin si planificam ceva.

Spor!