La ce cursuri de pe Udemy vrei discount?

Am mai specificat și în topicul ăsta că sunt afiliat pentru Udemy.com. Primesc destul de des comunicări despre planurile lor de marketing și mă tot abordează să facem chestii mai ambițioase, dar cum eu nu prea am timp și de asta, aleg să stau deoparte deocamdată.

Totuși, recent mi-au propus să îmi dea coduri de reducere pentru cursurile pe care eu le-aș alege să le promovez.

M-am gândit că poate sunt pe aici persoane care vor să își achiziționeze diverse cursuri și poate nu prea sunt atrase de prețul lor din afara promoțiilor.

Așadar, dacă vrei un curs de pe Udemy, scrie-mi un PM sau un reply în acest topic și eu o încerc să îți obtin un cod de reducere pentru cursul respectiv.

PS: Linkurile pe care eu le voi trimite vor fi afiliate, deci voi câștiga un procent din ceea ce se va vinde. Deci nu e o chestie de pro bono, aș avea și eu de câștigat din treaba asta.

4 Likes

In primul rand as cauta unul care este facut in mod profesionist

  • sunet profesionist (nu reverb, nu fosneturi, nu bullshit)
  • engleza irepresabila
  • exemple din lumea reala a programarii (nu puerile)

Subiecte:

  • UX
  • Data Mining
  • Design Patterns & Stuff Around That
2 Likes

Salut,

uite aici pe UX:
[UX | The Practical Essentials of Real World UX] (http://bit.ly/1SQo4CR)

  • ăsta mi se pare mai fast-paced, are 5.5 ore, eu l-as face pe ăsta mai întâi, pentru că mi se pare mult mai la subiect
    UX & Web Design Master Course: Strategy, Design, Development - ăsta mi se pare mai slow așa, cu foarte multe informații de background si eventual multe chestii pe care le știi deja

Caut pe Data Mining & Design Patterns ceva mai mișto, dar să știi că majoritatea cursurilor caută să fie de introducere. Sunt puține pt intermediate / advanced, singurele mișto pe zona asta mi se par ale lui Anthony Alicea, el cam țintește zona asta de intermediate care vera să devină advanced, dar doar JavaScript:
JavaScript: Understanding the Weird Parts - despre cum funcționează Javascript
Learn and Understand AngularJS - despre cum funcționează AngularJS (versiunea anterioară, nu 2)
Learn and Understand NodeJS - despre cum funcționează NodeJS

1 Like

Am găsit cupoane la 2 cursuri de UX,

User Experience Design Fundamentals - 8€
UX & Web Design Master Course: Strategy, Design, Development 10 €

1 Like

Salut,

Sunt implicat în CoderDojo şi aş dori să achiziţionez ceva cursuri de programare care să fie acesibile pentru elevi de liceu (care mişcă deja bine).

M-aş bucura de nişte recomandări, dacă ai/aţi avea.

Eu mi-am făcut următoarea listă, după capul meu (sunt mulţi elevi care vor web) dar evident aştept păreri:

Aş dori să ştiu momentan doar informativ dacă poţi obţine cupoane - fie pentru cele din lista de mai sus, fie pentru altele recomandate de tine sau altcineva (înainte de a le putea cumpăra, trebuie să vorbesc cu organizatorul care se ocupă cu finanţarea).

Merci!

Cam toate cursurile pe care mi le-ai arătat în printscreen eu pot să ți le scot la un 17€/curs. Zi-mi dacă vrei și îți generez link-uri pentru fiecare dintre ele.

Legat de recomandări, o să te rog să îmi zici pe ce topicuri, că sunt f f multe cursuri și vreau să fiu specific dacă îți fac vreo recomandare.

1 Like

Merci pentru răspuns, voi discuta cu organizatorul şi voi reveni în legătură cu cupoanele.
Legat de topic-uri pentru recomandări trebuie să mai mă gândesc, poate să şi întreb pe elevi.

Cu cât mai specifică întrebarea ta, cu atât te voi putea ajuta mai bine, deci poate chiar ar fi util să îi îtreb pe copii ce ar vrea să învețe. Dacă e ceva, poți să îmi scrii PM, sunt de obicei destul de prompt :slight_smile:

1 Like

Poti folosi acest utilitar ca sa descarci orice curs de pe udemy
https://github.com/nishad/udemy-dl-windows

1 Like

Hmmm… ceva asemănător a încercat un prieten cu pluralsight, iar rezultatul a fost că au blocat contul.
(şi ca să fac subiectul şi mai interesant: a fost vorba de contul de la firma la care lucra :slight_smile: )

1 Like

Pentru descarcare, chiar Pluralsight, pune la dispozitie un utilitar


Mai multe, s-au discutat aici

1 Like

Merci fain pentru link şi pentru acel post, nu ştiam.
Probabil acel prieten a folosit ceva plug-in de browser.

Apropo, legat de pluralsight, poate pentru început poți miza pe un cont de Pluralsight și așa poți să îl folosești 6 luni gratuit, poate nu e musai să cumperi cursuri de pe Udemy.

1 Like

Cine vrea să invete golang, îi recomand următorul curs la 8€: http://bit.ly/1REqv8H

2 Likes

Il recomanzi ca si pret/continut/instructor/toate?
Si daca il cumperi la pretul intreg mi se pare ca ar costa putin.
Intreb deoarece chiar ma gandeam zilele astea sa invat Go.

Mi se pare solid per total cursul, deci am luat în considerare preț, conținut, instructor.

1 Like