Scaun de birou - recomandari

mobilier

Eu am luat o decizie și am făcut (cred eu) alegerea corectă. Mi-a luat mult timp să mă hotărăsc. După ce l-am testat de mai multe ori în showroom acesta mi s-a părut cel mai confortabil, și nu cred că aș alege altă marcă oricât de renumită ar fi ea.

(Stanciu Bogdan Mircea) #126

Pentru curentul static există ceva soluții? Tind să cred că scaunul are și el vină în treaba asta dar suferit suferă laptopul și telefonul.

later edit: era să vărs o porție nouă și fierbinte de cafea din cauza șocului static. și doar am atins o tastă a laptopului să revină din stanby :frowning:

(Cosmin Popescu) #127

Am si eu acea problema la serviciu.

Electricitate statica !
Scaunul, banuiesc ca are rotilele din plastic si astfel este izolat de pamant, adica nu are masa :smiley:

Exista bratari care previn acest lucru, dar sunt mai mult pt cei care umbla cu componete electrice

O intrebare:
Laptopul are capacul din metal ?
Daca da, atunci cauta ‘laptop tingle sensation’. Este valabil si pt telefoane care au carcasa din metal

(Stanciu Bogdan Mircea) #128

Telefonul are capac metalic dar laptopul nu cred ca e metal, are un finisaj mat oricum.

(István F.) #129

Eu nu am avut niciodata probleme cu electricitatea statica, nici măcar când aveam mochetă.

E prea uscat in camera, ai haine din poliester. Poate nu ai impamantare la laptop si esti descult, acelasi efect.

(DB) #130

La ce buget ai ajuns cu el?
Mersic

2395 am dat pe el.
Cu plăcere.

(mrapi) #132

Am gasit si luat de pe emag si aceasta perna pt scaun,asta ca sa nu ajung la batranete clientul medicilor urologi :slight_smile: : https://www.emag.ro/perna-darwin-pentru-protectie-prostata-cu-doua-fete-pana-in-110-kg-scaun-birou-auto-he-1001-s/pd/D6V3MFBBM/