To-do lists şi parolele

[quote=“Chris Lee”]The shortest mantra in the world is some one’s name. Thanks for your story and I love it.
[/quote]
S-a gandit cineva la asta? Adica la a-ti face un username sa fie mantra dupa care te ghidezi? La mine a functionat… Bine, am primit porecla Sapio (in latina inseamna (si) intelept*, figurativ) in alt fel, dar am adaugat IT-ul la final si, fie ca a avut o legatura, fie ca nu, am ajuns in domeniul IT.


Nimeni treaz la ora asta?



Offtopic & unlikely to interest anyone : In caz ca se intreaba cineva cum am obtinut porecla, stateam cu alti gameri intr-o conferinta de skype, acum cativa ani (5+) si un tip incerca sa invete la latina, cand noi, restul, jucam un joc. Eu nu mai stiu exact ce faceam, dar stiu ca incercam sa imi dau seama cum sa eficientizez un anumit proces din joc (fiindca nimanui nu-i place sa astepte dupa lucrurile care-i plac), iar tipul care invata la latina a vrut sa-mi spuna “Bai da intelept mai esti!” si a nimerit “Bai dar sapio mai esti!”. Si dupa vre-o jumatate de ora in care am ras toti ca istericii, asa mi-a ramas porecla.

1 Like