WordPress Auto Featured Image

M-a rugat cineva să fac un plugin ce setează automat featured image pentru un post în funcție de prima imagine sau primul video. A ieșit asta:

(da, știu, nu am teste; din cauza asta)

Teoretic ar trebui să meargă cu orice oembed provider. Practic am încercat doar cu youtube.

Acum, am următoarea problemă: Cum pot trata cu oembed cu chestii de genul:

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/fiBzOQSNtLM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

sau chiar

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/fiBzOQSNtLM?hl=en_US&amp;version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/fiBzOQSNtLM?hl=en_US&amp;version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

(nu e vorba doar de youtube, aș prefera să suport aceiași oembed providers ca WordPress)

1 Like

Nu cred te ajuta mult(decat daca vrei sa faci reverse engineering) dar API-ul Iframely e destul de dezvoltat in directia parsing-ului de iframe-uri.

1 Like

Păi ar trebui să ajute, mai ales că-i open source :slight_smile:

Mulțumesc!

namespace ntz;

:sunny:

1 Like