Software Developer - Remote - Part 2

Anul trecut am cautat un dezvoltator software pentru clientii mei, iar acum am revenit pentru exact acelasi lucru caci ne extindem.

Iata anuntul initial trunchiat (cerintele nu s-au schimbat, postul intial: Software Developer - Remote):

Cerinte

  • sa stie limba engleza. Engleza e folosita 100% in tot ce facem.
  • sa isi respecte angajamentele.
  • sa stie sa spuna “Nu stiu/Nu am mai lucrat cu asta, dar ma voi documenta”.
  • sa poata sparge o problema in subprobleme. Adica divide et impera.
  • sa poata factura (SRL/PFA)

Tehnologii
Pentru mine e irelevant ca ai facut C++, Java, C#, Ruby, Python, PHP sau Perl. Tehnologiile noastre sunt PHP 7.1+ (CakePHP 3.5+), MySQL, Javascript si CSS/HTML impreuna cu niste Bash (cd, ls, git update/composer update, rm -rf / in cazuri extreme).

Limbajul e doar 10% important, daca nu esti familiarizat cu tehnologiile noastre, atata timp cat bazele sunt ok, este evident ca te vom pune la curent cu ce tehnologii folosim.

Mod de lucru
Full Remote - 6 ore pe zi.

Salarizare
Nu am nici un control asupra bugetului, nici nu il cunosc, partea asta se va discuta direct cu clientul, insa sunt sigur ca e competitiv (cateva mii de euro pe luna)

Extra Beneficii
Absolut nimic.

Contact
Puteti sa-mi trimiteti un mesaj privat. Vom discuta via Skype.

Ce se va intampla cand vei incepe sa lucrezi cu noi
In primele saptamani vom face o parcurgere a limbajelor folosite. Sa fim pe aceeasi lungime de unda cum sunt gandite solutiile si unde ajunge codul. Vom trece in revista toate aplicatiile si toate repository-urilor folosite, structura bazelor de date, de unde ne vin datele, cum sunt procesate si unde ajung sa fie folosite.

De indata ce vei intelege in mare felul in care lucrurile sunt organizate, vei incepe sa dezvolti/extinzi aplicatiile noastre. Mereu va fi o discutie inainte de a incepe treaba, oricand vei putea pune intrebari aditionale, si la final vom face un code review. Rinse and repeat.

Extras
Eu ma ocup de dezvoltare. Nu am nimic de-a face cu Resursele Umane. Nu am nevoie de CV, scrisoare de intentie, nu este relevant daca exista un “culture fit”, nu ma intereseaza varsta, orasul, experienta, hobby-urile si alte lucruri inutile. Vom discuta despre programare si atat.

12 Likes

Multumesc mult celor interesati si celor cu care am discutat deja. Sunteti toti minunati.

Am sa inchei aici procesul de recrutare, alte persoane care vor aplica mi-e imposibil sa cred ca pot sa fie mai bine pregatite decat oamenii cu care am discutat si oricum alegerea va fi facuta dupa abilitati si apoi cronologic. Asa ca nu vreau de acum sa irosesc timpul vostru degeaba.

Personal nu inteleg de ce e “criza de forta de munca” sau alte formulari similare cand vad ce oameni frumosi si bine pregatiti exista pe un forum extrem de… nisat.

Multumesc tuturor inca o data.

7 Likes

Acest subiect a fost închis automat după 30 de zile de la primul răspuns. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.