Bisnitarii programelor de mentorat in IT

Eu inteleg treaba asta si chiar as vrea sa-i vad pe tema asta pe cei ce beneficiaza infundand puscariile, dar asa poti sa ‘justifici’ pana la urma orice inselaciune, ca uite, se practica si prin alte parti.
Vine cineva cu ‘argumentatia’ asta sa propuna abrogarea inselaciunii din Codul Penal, ca tot se practica, uneori chiar legal?

2 Likes

M-am inspirat si eu de la niste absolventi de libertate si mi-am facut partea de about similara cu a lor de pe linkedin.
:rocket: :rocket: :rocket:
.
Cel mai jmecher :rocket: :rocket: :rocket:
.

Credeti ca ma dau in judecata?

.

2 Likes

Imi pun si eu rachete pe About. Sa urc tot mai sus!

1 Like

Pentru ca vad ca acest thread a deviat foarte mult, si as vrea sa ma adresez strict celor care vor sa devina mai buni freelanceri va invit pe urmatorul thread;

Acolo in principal ar fi ok sa discutam deja cazul celor cu experiente care vor sa devina freelanceri sau care vor sa devina mai buni freelanceri.

Mentionat de zoso Antreprenori: Tokhit și Wellcode ⋆ zoso blog

1 Like

o ocazie de promovare la @iamntz prin comentarii :troll:

Old school SEO done right :innocent:

1 Like

Salut,

Nu stiu daca e cel mai bun loc in care sa intreb, mai ales ca subiectul pare asa ca un soi de blacklist - de evitat. Vreau sa ma inscriu la un curs pe skilllab - un curs de project manager IT cu Andrei Stanga. Puteti sa imi oferit niste pareri pertinente? Ati auzit de platforma asta, sunt seriosi? Evident intreb pt ca e vorba de bani. Nu caut musai o certificare, ci mai degraba un prim contact cu zona de IT pt a-mi dezvolta orizontul cu informatii pe care sa le aplic si in sfera mea de activitate (financiar-bancara).

Multumesc anticipat,

Nu am o parere despre acest curs.
Dar,

Citeste The Phoenix Project si The Unicorn Project.
Asta e o investitie low risk de unde sa inveti niste principii.

Cursurile care duc termenii AGILE, SCRUM la nivel de dogma sunt de evitat.

5 Likes

A aparut o noua inregistrare: Streamable Video

Skype, serios ? Nici măcar o licențā de Zoom nu au.

Cred ca e aceeasi inregistrare care e de vreo 2 ani online (posibil sa fie chiar in topicul asta mai sus).

Update: chiar e mai sus Bisnitarii programelor de mentorat in IT - #146 de scheffgames

2 Likes

A, ok, am crezut ca e ceva mai nou, are o luna de cat e pus acolo.

ce te opreste sa devii freelancer de succes?

Epic :grinning:

Și totuși de unde are 100 de clienți fericiți care fac bani frumix acest scammer numit Dascălu? Dacă peste 1 an ajunge la 1000 de clienți fericiți vom rămâne noi restu programatori ieftinake? Sincer acele 100 de persoane sunt un argument veritabil că știe ce face pe acolo și nu e chiar ultimu jegos.

Serios, tu i-ai verificat pe toti? Chiar crezi orice e pus in orice video?

1 Like

sunt doar 100 nu e așa greu, problema că 2-3 sunt contacte ale unor prieteni care apar deci e adevărat cel puțin 2-3 cazuri sau putem să speculăm ca dacii liberi ce suntem și să credem că sunt 100 de tâmpiți care mint, orice e posibil

Sper ca pe saptamana. Inca n-ai aflat, dar freelancerii de succes fac cel putin 100000 euroi pe luna.

1 Like

Te-am intrebat pentru ca eu l-am verificat pe unul si ala mintea cu tupeu de ‘freelancer liber’. Avea foarte putin freelancing la activ dar in video el deja stia cat a castigat in viitor in primul an.

Pana la proba contrarie, toti fac ‘testimoniale’ exact la fel.

2 Likes

Acest Hesse, înscris acum 1 oră și începe din prima să laude protegonistul :slight_smile:

2 Likes